۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت و علائم خرابی برد کولر گازی و اسپلیت دوو و آموزش رفع ایراد
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت و علائم خرابی برد کولر گازی و اسپلیت دوو و آموزش رفع ایراد

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خرابی برد کولر گازی دوو، از جمله اختلالات مهم این دستگاه است. با توجه به ساختار تخصصی این دستگاه، خرابی برد آن حتما باید توسط کارشناسان مجرب و متخصص صورت گیرد. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی علل خرابی برد کولر گازی دوو می پردازیم. در صورت مشاهده هرگونه اختلال با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. از طریق سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست هستید. تمامی سوالات خود را در صفحه پرسش و پاسخ اینانلو سرویس مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. کارشناسان اینانلو سرویس برای رفاه حال مشتریان خود، اولویت را بر تعمیر قطعات میگذارند. در صورت عدم امکان تعمیر قطعه، آن را با قطعات اصل و اورجینال تعویض می نمایند.

علت خرابی برد کولرگازی دوو چیست؟
علت خرابی برد کولرگازی دوو چیست؟

بررسی اجزای کولر گازی اسپلیت دوو

یک دستگاه کولر گازی دوو از دو بخش کلی تشکیل شده است. یک قسمت به نام یونیت خارجی و در فضای بیرون ساختمان قرار می گیرد. بخش دیگر یونیت داخلی، پنل داخلی یا واحد داخلی نام دارد. این بخش داخل ساختمان قرار می گیرد. یونیت خارجی شامل یک کمپرسور یا همان موتور کولر گازی دوو، فن خارجی و کندانسور می باشد. در واقع یونیت خارجی، گرمای محیط داخل ساختمان را به بیرون و فضای خارج از ساختمان منتقل می کند. یونیت داخلی یا همان پنل داخلی نیز، از یک اواپراتور، فن داخلی و یک لوله ی تخلیه ی آب تشکیل شده است. همچنین لوله های مسی برای جریان و رفت و آمد گاز مبرد بین یونیت داخلی و یونیت خارجی استفاده می شوند. یک سیم برقی از یونیت داخلی به یونیت خارجی متصل می شود.

وظیفه ی برد کولر گازی دوو چیست ؟

برد الکترونیکی کولر گازی دوو حکم مغز دستگاه و کمپرسور مانند قلب دستگاه عمل می کند. به عبارتی با عدم کارکرد کمپرسور، دستگاه عمل خنک سازی را انجام نمی دهد. اما با خرابی برد، دستگاه کاملا بی استفاده می شود. با خرابی برد کولر گازی دوو احتمالا دستگاه روشن نشود. برد وظیفه ی فرمان دادن به اجزای مختلف را در کولر گازی به عهده دارد.

با خرابی این قطعه احتمالا فرمان اشتباه به اجزای آن صادر شود. در نتیجه دستگاه قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود. همچنین برد الکترونیکی دستگاه، رابطه ی مستقیمی با برق دارد. در صورت سوختگی یا خرابی برد کولر گازی دوو، احتمالا باقی اجزای دستگاه نیز از کار بیفتند. همچنین برد دستگاه، جزء حساس ترین قطعات این دستگاه به حساب می آید. گاهی شاید برد قابل تعمیر نبوده و مجبور به تعویض آن شوید. برد، کنترل تمام قسمت های دستگاه، مثل خاموش و روشن کردن کولر گازی، خاموش و روشن کردن کمپرسور، خاموش و روشن کردن فن ها، تغییر میزان سرمایش یا گرمایش و… را به عهده دارد.

روشن نشدن، از علائم خرابی برد کولر گازی دوو
روشن نشدن، از علائم خرابی برد کولر گازی دوو

علائم خرابی برد کولر گازی دوو

 • روشن نشدن کولر گازی دوو
 • عدم کارکرد کمپرسور
 • کاهش برودت کولر گازی دوو
 • نمایش ارور های مرتبط با خرابی برد روی صفحه نمایش دستگاه
 • خاموشی ناگهانی دستگاه
 • روشن نشدن دستگاه توسط کنترل از راه دور
 • وجود برق در بدنه ی کولر گازی دوو
 • ایجاد سرمای بیش از حد توسط کولر گازی دوو
 • عدم برودت دستگاه با وجود کارکرد فن و کمپرسور
 • خرابی کمپرسور
 • عدم کارکرد فن
 • خرابی ریموت دستگاه

علل خرابی برد کولر گازی و اسپلیت دوو

 • نوسانات برق ساختمان
 • نصب نادرست کولر گازی دوو
 • استفاده نامناسب از کابل
 • عدم سرویس به موقع دستگاه
 • سیم کشی نامناسب
عدم کارکرد کمپرسور، از نشانه های خرابی برد کولر گازی دوو
عدم کارکرد کمپرسور، از نشانه های خرابی برد کولر گازی دوو

نوسانات برق ساختمان

نوسانات برق و کم و زیاد شدن ولتاژ، احتمالا به هر قطعه ای در کولر گازی آسیب برساند. این امر سبب افزایش ولتاژ یا افت ولتاژ می شود. به این حالت دو فاز شدن برق شهری می گویند. از آن جایی که برد، به صورت مستقیم با برق در ارتباط است، نوسانات برق فورا به آن آسیب می رساند. به توصیه اینانلو سرویس از استابلایزر استاندارد خانگی استفاده کنید. استابلایزر ولتاژ پایین یا بالای برق را به ولتاژ استاندارد تبدیل می کند. سپس این ولتاژ استاندارد را به دستگاه می رساند. با استفاده از این دستگاه با سوختن و خرابی برد لوازم خانگی خود خداحافظی کنید.

نصب نادرست دستگاه کولرگازی دوو

یکی دیگر از مواردی که سبب سوختگی و خرابی برد الکترونیکی کولرگازی دوو می شود، نصب اشتباه خود دستگاه و نصب نادرست سیم های رابط بین پنل و کندانسور و عدم رعایت نکات ایمنی هنگام نصب، توسط تکنسین می باشد. به عبارتی نصب اشتباه این سیم ها و اتصالات، سبب خرابی دستگاه و برد آن می شود. در نتیجه برای نصب کولرگازی دوو با نمایندگی های رسمی و مجاز این برند تماس بگیرید.

استفاده نامناسب از کابل

استفاده نامناسب از کابل ها نیز منجر به سوختن آن ها می شود. این اشتباه اصولا به دلیل خطای تکنسین یا نصاب کولر گازی دوو رخ می دهد. در نتیجه از تکنسین های مجاز و مجرب کمک بگیرید. در صورت مشاهده هرگونه اختلال در لوازم خانگی خود با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

عدم سرویس به موقع کولر گازی دوو

یکی از مهم ترین موارد مسبب سوختگی و خرابی برد کولر گازی دوو، عدم توجه به سرویس به موقع دستگاه می باشد. سرویس دستگاه یک کار ساده و کم هزینه است. اگر این امر به طور مرتب به صورت سالانه انجام گردد، از بسیاری از مشکلات در کولر گازی و اسپلیت شما جلوگیری می کند. همچنین سبب بهبود عملکرد دستگاه و افزایش طول عمر آن خواهد شد. با انجام این کار، هزینه های برق مصرفی نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

عدم سرویس به موقع از دلایل مسبب خرابی برد کولرگازی دوو
عدم سرویس به موقع از دلایل مسبب خرابی برد کولرگازی دوو

سیم کشی نامناسب

سیم کشی نامناسب، سبب خرابی سایر اجزای کولر گازی اسپلیت دوو شما می شود. در صورتی که سیم کشی دچار مشکل شده باشد، احتمالا خرابی برد کولر گازی دوو شما نیز شود. گاهی اوقات تکنسین ها بخاطر استفاده از سیم های نامناسب و اشتباه سبب سوختن برد دستگاه می شوند. به عبارتی به دلیل داغ شدن بیش از حد سیم ها و اتصالات این سیم ها به هم منجر به سوختن کولر گازی خواهد شد.

علل عدم کارکرد صحیح برد کولرگازی دوو

 • خرابی رله اصلی یا همان پاور دستگاه
 • خرابی یا سوختگی آی سی
 • سوختگی رگولاتور و ترانسفورماتور
 • خرابی مادون قرمز
 • قطع شدن سیم های برق
 • سوختن مقاومت ها
 • خرابی خازن

قیمت برد کولر گازی اسپلیت دوو

تعمیر یا تعویض برد جزء تعمیرات گران قیمت محسوب می شود. در نتیجه باید توجه داشته باشید که این کار هزینه ی بالایی را در بر خواهد داشت. با توجه به تغییر قیمت لحظه ای قطعات، استفاده از استابلایزر را جدی بگیرید. کارشناسان اینانلو سرویس برای رفاه حال مشتریان خود، اولویت را بر تعمیر قطعات میگذارند. در صورت عدم امکان تعمیر، قطعه معیوب را با قطعات اصل و اورجینال شرکتی تعویض می نمایند. تمامی خدمات دریافتی از این مرکز به مدت شش ماه شامل گارانتی می باشد.

در پایان انجام تعمیرات، فاکتور رسمی اینانلو سرویس تحویل مشتری گرامی خواهد شد. اینانلو سرویس نمایندگی رسمی دوو و 130 برند دیگر لوازم خانگی مانند سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. می باشد.

شعب فعال اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز و تعداد زیادی تکنسین مجرب، تمامی مناطق فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند. در هر نقطه از استان البرز که باشید، اینانلو سرویس در یک قدمی شماست.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields