۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت بسته نشدن درب لباسشویی دوو چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت بسته نشدن درب لباسشویی دوو چیست؟

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو به عوامل زیادی بستگی دارد. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی مهمترین دلایل این اختلال خواهیم پرداخت. در صورت مشاهده هرگونه اختلال در این دستگاه کاربردی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. از طریق سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست می باشید. شما کاربر گرامی، تمامی سوالات خود را در صفحه پرسش و پاسخ اینانلو سرویس مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. از هرگونه اقدام خودسرانه اجتناب فرمایید. با توجه به ساختار پیچیده این دستگاه، تعمیرات ان حتما باید توسط کارشناسان مجرب انجام گردد. از آنجا که این اختلال در درب لباسشویی دوو از شروع فرآیند شستشوی لباس جلوگیری می‌کند، به سرعت نسبت به رفع آن اقدام کنید.

<yoastmark class=

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو چیست؟

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم برقی خانگی، ماشین لباسشویی است. این دستگاه با جا به جا کردن لباس‌ها داخل دیگ، تمامی البسه و پارچه‌ها را تمیز و خشک می‌کند. این اختلال درب لباسشویی دوو علل متعددی دارد. برخی آنها قابل رفع توسط کاربر و ساده هستند. البته در برخی از مواقع، خرابی برخی از قطعات اساسی دستگاه سبب این مشکل می‌شود. در این صورت باید قطعه را تعویض یا تعمیر کنید. بررسی این امر را به کارشناسان مجرب اینانلو سرویس بسپارید. در ادامه به بررسی علل این اختلال لباسشویی دوو خواهیم پرداخت.

پر بودن بیش از حد دیگ

یکی از ساده‌ترین دلایل این اختلال، پر بودن بیش از حد دیگ با لباس و پارچه‌های مختلف است. در این حالت درب به صورت کامل بسته نمی شود. در نتیجه قفل درب نیز فعال نخواهد شد. پر بودن بیش از حد دیگ سبب ایجاد صدای زیاد و غیر طبیعی در لباسشویی نیز می شود.
برای رفع این اختلال و جلوگیری از خرابی دیگ، به توصیه اینانلو سرویس لباس‌های کثیف خود را بر اساس حجم دیگ در دستگاه بریزید. در صورت لزوم لباس ها را در طی چند نوبت بشویید. همیشه یک وجب از بالای دیگ خالی بگذارید.

وجود جسم خارجی بین درب

از دیگر دلایل بسته نشدن درب لباسشویی دوو ، باید به وجود جسمی خارجی بین درب دستگاه و لاستیک دور درب آن اشاره کرد. لباس، توپ‌های کوچک، لوازم زینتی لباس‌ها و… از جمله این اجسام هستند.

<yoastmark class=

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی دوو

یکی از جدی‌ترین دلیل این اختلال، خرابی میکروسوئیچ است. قطعه میکروسوئیچ در همان ابتدای شروع فرآیند شستشو، درب دستگاه لباسشویی دوو را قفل می‌کند. این امر سبب جلوگیری از باز شدن سهوی درب می شود. برد لباسشویی دوو تا قفل نشدن درب، فرمان شروع به کار را به موتور و پمپ آب نخواهد داد. به همین خاطر باید سریع به فکر تعویض یا تعمیر میکروسوئیچ باشید. در این مرحله فورا با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

خرابی زبانه درب لباسشویی دوو

خرابی زبانه درب نیز سبب ایجاد این اختلال در درب ماشین لباسشویی دوو می شود. در صورت شکستگی زبانه یا عدم قرارگیری در جای مناسب با این اختلال  مواجه خواهید شد. در این مواقع ابتدا شکل ظاهری زبانه را بررسی کرده و از شل نبودن و عدم زنگ زدگی آن مطمئن شوید.
اصرار به باز کردن درب در هنگام انجام فرآیند شستشو و قفل بودن درب، از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند زبانه لباسشویی دوو را با مشکل روبرو کند.

پارگی لاستیک دور درب لباسشویی دوو

لاستیک دور درب دستگاه، نوعی لاستیک عایق است. این قطعه از نشتی آب به بیرون جلوگیری می‌کند. لاستیک دور درب دستگاه در اثر گذر زمان فرسوده می‌شود. شاید به دلیل استفاده اشتباه و غیر اصولی پاره شود. در این حالت درب به درستی و کامل بسته نمی‌شود. در این شرایط باید لاستیک  دور درب تعویض شود. جهت افزایش عمر لاستیک دور درب دستگاه، پس از هر بار استفاده از لباسشویی دوو، با استفاده از پارچه‌ای تمیز این قطعه را خشک کنید. از انداختن اجسام نوک تیز در درون لباسشویی خودداری فرمایید. همچنین در تمامی موارد شستشو برنامه‌هایی با آب بسیار داغ را انتخاب نکنید. این امر از شل شدگی زودهنگام لاستیک دور درب جلوگیری می کند.

<yoastmark class=

شکستگی لولا درب لباسشویی دوو

این ایراد ماشین لباسشویی دوو شاید به دلیل شکستگی و ترک خوردگی لولای درب باشد. در این شرایط باید لولا را تعویض کنید. برای جلوگیری از شکستگی لولا، از ورود هر گونه ضربه و فشار به دستگاه خودداری فرمایید. آویز لباس یا کشیدگی درب، عمر لولای درب را تا حد زیادی کاهش می دهد.

وارد شدن آسیب فیزیکی به درب لباسشویی دوو

شکستگی درب یا تاب برداشتن آن سبب عدم قرار گیری صحیح درب خواهد شد. در این شرایط زبانه به درستی در جای خود قرار نمی گیرد. در نتیجه میکروسوئیچ نیز در قفل کردن درب ناموفق بوده و فرآیند شستشو شروع نخواهد شد. با جابه جایی دستگاه، احتمال آسیب به درب و لولا وجود دارد. در حین بررسی دستگاه از سلامت ظاهری و فیزیکی زبانه نیز اطمینان حاصل کنید.

شکستگی دستگیره درب لباسشویی دوو

دلیل این اختلال در ماشین لباسشویی دوو شما کاربر گرامی، به خرابی قطعات دیگری همچون دستگیره درب دستگاه نیز مربوط می‌شود. با شکستگی دستگیره، این قطعه عملکرد مفیدی نخواهد داشت. برای رفع خرابی های دستگاهتان با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. از طریق سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست خواهید بود.

خرابی برد لباسشویی دوو

در بعضی از مواقع درب دستگاه کامل بسته است. اما ماشین لباسشویی دوو شروع به کار نمی‌کند. با این وجود ارور مربوط به درب روی نمایشگر ظاهر می‌شود. در این حالت احتمال خرابی برد الکترونیکی وجود دارد.  در نتیجه به اشتباه  باز بودن درب دستگاه را تشخیص داده است. خرابی برد به عنوان فرمانده و مغز دستگاه شاید علت خشک نکردن ماشین لباسشویی، عدم تخلیه آب لباسشویی و ایرادات متعدد دیگری باشد. لذا خرابی برد، احتمالا علت این اختلال ماشین لباسشویی دوو شما می باشد. برای تعمیر برد لباسشویی باید تنها از یک تکنسین مجرب کمک بخواهید. پس از بررسی تمامی دلایل،برای تعمیر اصولی ماشین لباسشویی دوو اقدام کنید.

<yoastmark class=

 

کشیدگی بیش از حد درب در هنگام قفل بودن توسط کودکان و احتمال آسیب به زبانه و میکروسوئیچ
خرابی دستگیره، برای جلوگیری از خرابی زودهنگام این قطعه از فشردگی و کشیدگی بیش از حد دستگیره و درب جلوگیری کنید. همچنین در برخی از مدل‌های لباسشویی چند دقیقه پس از پایان شستشو درب دستگاه قفل باقی می‌ماند. لذا تا باز شدن درب توسط میکروسوئیچ منتظر بمانید و درب را نکشید. از دیگر علل خرابی درب ماشین لباسشویی دوو، استفاده از مواد شوینده نامرغوب است. در این حالت استهلاک قطعاتی مانند لاستیک دور درب به شدت افزایش پیدا می‌کند.

کلام پایانی

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش لوازم خانگی در استان البرز است. این مرکز سابقه 20 ساله در زمینه خدمات پس از فروش دارد. اینانلو سرویس نمایندگی رسمی دوو و 130 برند دیگر مانند سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و… می باشد. در صورت مشاهده هرگونه اختلال با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields